ΑΓΟΡΑ ΕΝΟΣ ATV!!!!!!!!!!!1

ΑΓΟΡΑ ΕΝΟΣ ATV!!!!!!!!!!!1

Δημοσίευσηαπό triteknos » Τρί Ιουν 09, 2009 2:49 pm

Φίλοι μου καλησπέρα σας.
Βρήκα αυτη την θεματική εννότητα, και είπα να ποστάρω, για μια αγορά που θέλω να κάνω ενός ATV, και απ 'οτι βλέπω το κατέχεται το θέμα.

Θέλω να αγοράσω ένα atv, δεν το θέλω για το βουνό, αλλά μόνο και μόνο, για λόγους οικονόμιας και service. Και οι μετακινήσεις μου θα είναι 60περίπου χλμ. ημερισίως και αυτό λόγο δουλείας. Εκ των οποίων τα 20χλμ. θα είναι στο Εθνικό οδικό δίκτυο. Και συγκεκριμένα απο απο το σπίτι μου στην Μεταμόρφωση έπειτα απο Μεταμόρφωση -Βαρνάβα και φυσικα ε[ιστροφή.

Έχω ψάξει γενικά σε αγγέλιες, με κάλες ή όχι τιμές, γιατί μόνο αυτό μπορώ να κρίνω, γιατί δεν είμαι γνώστης του αντικειμένου. Το κόστος που με ενδιαφέρει είναι γυρώ στο 2500ευρώ.
Και γι'αυτό το λόγο ζητώ την βοήθεια σας.

Τι θα με συμβουλεύατε;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Με εκτίμηση
Δημήτρης
triteknos

Re: ΑΓΟΡΑ ΕΝΟΣ ATV!!!!!!!!!!!1

Δημοσίευσηαπό grek » Τετ Ιουν 10, 2009 9:26 am

Αγαπητε τριτεκνε γεια σου.
Μαλλον ειναι πολλα τα 60 χλμ ημερησιως για ATV,οποτε μαλλον θα ειναι υπερ του δεοντως κουραστικα.
Πολυ πιο ευκολο να παρεις μοτοσυκλετα και πιο γρηγορα και πιο ευκινητα!!!!
Τωρα αν επιμενεις διαλεξε μια γνωστη μαρκα,τετραχρονη,με λαστιχα οσο το δυνατον πιο ασφαλτινα
και καλες βολτες!!!!!!
Το λάδι κι η αλήθεια πάντα βγαίνουν από πάνω.
grek

Δημοσίευσηαπό triteknos » Τετ Ιουν 10, 2009 10:21 am

Αγαπητέ grek, καλή σου μέρα.

Την ίδια σκέψη έκανα και εγώ, για τα χιλιόμετρα ημερησίως.

Η απόφαση μου να καταφύγω σε αυτή την σκέψη, ήταν ότι δεν υπάρχει χρόνος, για να παρακολουθήσω ούτε ένα μάθημα! Απο το πρώι μέχρι και στις εννιά το βράδυ, δουλέυω και όπως καταλαβαίνεις μένει ένα Σαββατοκύριακο, για να περάσω με την οικογένεια μου.

Θα συμφωνήσω και εγώ με την αγορά μιας μηχανής, αλλά την θεωρώ και ποιο ευάλωτη σε ατύχημα σε σχέση με ένα ATV.

Το στύλ και τύπο, θέλω να είναι έτσι....Εικόνα

Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου.

Με εκτίμηση
Δημήτρης (triteknos)
triteknos

Δημοσίευσηαπό grek » Πέμ Ιουν 11, 2009 9:01 am

Παντως αγαπητε να εχεις ακομα στο μυαλο σου οτι επειδη δεν εχει τα πλεονεκτηματα της μηχανης
θα ειναι σαν να εισαι σε ενα μικρο αυτοκινητο.Θα περιμενεις στην ουρα και ασφαλως στα φαναρια
θα εισαι μποτιλιαρισμενος.Αυτο νομιζω οτι ειναι καθοριστικος παραγων για την αγορα σου!
Παντως θα ειναι καλα και μονο για την εμπειρια,και αν δεν σε καλυπτει...κανεις την επομενη
κινηση!!!! καλη επιτυχια.
grek

Δημοσίευσηαπό grek » Πέμ Ιουν 11, 2009 9:57 am

Προσφορές ΥΑΜΑΗΑ
Η ΜΟΤΟΔΥΝΑΜΙΚΗ Α.Ε.Ε., επίσημη αποκλειστική διανομέας της Yamaha Motor Corporation Ltd. στην Ελλάδα, Ρουμανία και Βουλγαρία, ανακοινώνει για την ελληνική αγορά νέες μειωμένες τιμές για τα ATV.

Τα μοντέλα αυτά καθώς και η πλήρης γκάμα δικύκλων της YAMAHA διατίθενται από τα καταστήματα του Επίσημου Δικτύου Συνεργατών της ΜΟΤΟΔΥΝΑΜΙΚΗ Α.Ε.Ε.
Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να απευθύνεστε στη γραμμή επικοινωνίας 801-11-ΥΑΜΑΗΑ (801-11-926242) ή να επισκεφθείτε την ιστοσελίδα: http://www.yamaha-motor.gr

ΜΟΤΟΔΥΝΑΜΙΚΗ Α.Ε.Ε.

Δείτε τον επίσημο τιμοκατάλογο για τα ATV της Yamaha Hellas
grek

Δημοσίευσηαπό triteknos » Πέμ Ιουν 11, 2009 1:50 pm

grek έγραψε:Παντως αγαπητε να εχεις ακομα στο μυαλο σου οτι επειδη δεν εχει τα πλεονεκτηματα της μηχανης
θα ειναι σαν να εισαι σε ενα μικρο αυτοκινητο.Θα περιμενεις στην ουρα και ασφαλως στα φαναρια
θα εισαι μποτιλιαρισμενος.Αυτο νομιζω οτι ειναι καθοριστικος παραγων για την αγορα σου!
Παντως θα ειναι καλα και μονο για την εμπειρια,και αν δεν σε καλυπτει...κανεις την επομενη
κινηση!!!! καλη επιτυχια.

Φίλε μου σημφωνω απόλυτα με τα λεγόμενα σου, και όλα αυτά που αναφέρεις είναι εις γνώση μου. Και βέβαια μπορεί να είναι η μηχάνη ποιο "ευέλικτη", μέσα στην κίνηση....αλλά την θεωρώ ποιο επικίνδυνη, απ' οτι ενός τέτοιου μεγέθους ATV.

Απλά θεωρώ οτι σε ετήσια βάση εξόδων, είναι πολύ ποιο χαμηλή σε σχέση με το αυτοκίνητο 2.0cc. Όπως κατανάλωση, service.

Πιστέυω οτι καταλαβαίνει τι θέλω να πω.

Σε ευχαριστώ και πάλι, για τα σχόλια σου, και τις απόψεις σου.
Να εισαι καλά!!!!

Με εκτίμηση
Δημήτρης
triteknos

Δημοσίευσηαπό triteknos » Πέμ Ιουν 11, 2009 1:52 pm

grek έγραψε:Προσφορές ΥΑΜΑΗΑ
Η ΜΟΤΟΔΥΝΑΜΙΚΗ Α.Ε.Ε., επίσημη αποκλειστική διανομέας της Yamaha Motor Corporation Ltd. στην Ελλάδα, Ρουμανία και Βουλγαρία, ανακοινώνει για την ελληνική αγορά νέες μειωμένες τιμές για τα ATV.

Τα μοντέλα αυτά καθώς και η πλήρης γκάμα δικύκλων της YAMAHA διατίθενται από τα καταστήματα του Επίσημου Δικτύου Συνεργατών της ΜΟΤΟΔΥΝΑΜΙΚΗ Α.Ε.Ε.
Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να απευθύνεστε στη γραμμή επικοινωνίας 801-11-ΥΑΜΑΗΑ (801-11-926242) ή να επισκεφθείτε την ιστοσελίδα: http://www.yamaha-motor.gr

ΜΟΤΟΔΥΝΑΜΙΚΗ Α.Ε.Ε.

Δείτε τον επίσημο τιμοκατάλογο για τα ATV της Yamaha Hellas

grek, είσαι μοναδικός, και σε ευχαριστώ....για άλλη μια φορά!
triteknos

Δημοσίευσηαπό dice » Παρ Ιούλ 10, 2009 5:27 pm

paideia geia sas...

eimai 15 xronon kai endiaferome gia mia gourouna 50 kivikon alla exo tin entiposi oti xreiazete diploma kai pinakides...tha mporouse kapios na mou pei an isxioun???

euxaristo ek ton proteron...
dice

Δημοσίευσηαπό grekoatv » Τετ Δεκ 05, 2012 11:35 am

ΠΑΡΕ ΜΗΧΑΝΗ. ΟΙ ΓΟΥΡΟΥΝΕΣ ΚΑΙΝΕ!!!!!!!!!!!.
ΕΛΠΙΖΩ ΣΕ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟΚΙΝΗΤΗ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ.....
grekoatv

Επιστροφή στο QUAD-ATV

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης