ΑΓΟΡΑ ΑTV

ΑΓΟΡΑ ΑTV

Δημοσίευσηαπό ovelix » Σάβ Ιαν 26, 2013 11:46 am

καλησπερα σε ολους παιδια... ειμαι πραγματικα εντελως ασχετος με τις γουρουνες..
μιας κ δεν την παλευω αλλο με τη καταναλωση του αυτοκινητου, ειχα αποφασισει να παρω ενα σκουτερ
για λογους οικονομιας.
αλλα μετα αρχισα να σκευτομαι να παρω γουρουνα για να σινδυασω οικονομικη οδηγηση κ παιχνιδι
οποτε αυτη τη στιγμη ειμαι σε τεραστιο διλλειμα. γουρουνα η σκουτερ (ξερω οτι δν εχουν καμια επαφη μεταξυ τους).
επισης εχω καποιες (μπολικες) αποριες για τις γουρουνες (ελπιζω να μην σας ζαλισω)

1)μια γουρουνα μπορει να αντικαταστισει κατα καποιο τροπο ενα σκουτερ/παπι στην πολη (εκτος της ευελιξιας),δλδ μπορει να ειναι το κυριο μεσο καποιου για να κινειται μεσα στην πολη?
2) ειναι πιο αςφαλης απο ενα διτροχο (τουμπαρει τοςο ευκολα οσο ακουγεται)?
3)μπορει να κανει μινι εκδρομες ?
4)ειναι δυσκολη και κουραστικη στην οδηγηση?
5) εχει καποιο οριο xlm που μπορει να κανει την μερα?
6)χρειαζεται ''υπερβολικη'' συντηρηση?
7)υπαρχουν γουρουνες που να εχουν καταναλωση (με συνετη οδηγηση μεσα στη πολη) κατω απο 5λιτρα/100χλμ?
8)ζοριζετε οταν κανει πολλα χλμ μεσα στην πολη (κινηση)?
το γκαζι δεν με ενδιαφερει,
μπορω να βρω μια απλη οικονομικη κ αξιοπιστη (οσον αφορα την ασφαλεια κ τις βλαβες,)
με 1.000 ευρω(ισως κ κατι παραπανω) ,μεταχειρισμενη εννοειται
η ζηταω πολλα , δινοντας λιγα?

σορρυ αμα σας κουρασα με την εκθεση,ελπιζω να απαντησετε τις ερωτησεις κ να με βοηθησετε
ovelix

Re: ΑΓΟΡΑ ΑTV

Δημοσίευσηαπό Ted23 » Σάβ Ιαν 26, 2013 8:56 pm

επειδη την εψαχνα περυσι το καλοκαιρι για να αγορασω προκειμενου να αποφυγω την αγορα σκουτερ ή παπιου,γραφτηκα μεχρι κ σε φορουμ http://www.quad-atv.gr/index.php.
εαν θες γραψου κ ρωτα που ειναι κ πιο αρμοδιοι απο εμενα. στο δια ταυτα, μια γουρουνα για σε ικανοποιησει στις μετακινησεις σου οπως το αντιλαμβανομαι θα πρεπει να ειναι τουλαχιστον 200 κυβικα κ πανω!!τις 150αρες τις ξεχνας γιατι μετα απο λιγο καιρο θα θες μεγαλυτερη :lol: απο καυσιμα, οσοσ ανεβαινεις κυβικα,ανεβαινεις κ καταναλωση,οποτε σκεψου οτι τα 5 λιτρα ειναι λιγα.λιγοτερη καταναλωση δεν παιζει αρα σου ρχεται λες κ εχεις αυτοκινητο.το μηχανακι εδω υπερτερει χαρακτηριστικα ;) θελουν μια ιδιαιτερη προσοχη στις στροφες γιατι ειναι ''μαζεμενες'' στην κατασκευη τους και ATV ΤΥΠΟΥ QUAD να ξςερεις λογω ογκου οτι ειναι δυσκινητες εντος πολης, μιας κ δεν χωρας να περασεις απο διπλα σειρα αυτοκινητων.Τελος με τα λεφτα που ζητας ν' αγορασεις επειδη κ εγω αυτον τον ρουπολογισμο ειχα περυσι στο μυαλο μου,δεν θα βρεις κατι καλο σε σχεση ποιοτητας(κυβικων,καταναλωσης)- τιμης, υπολογισε οτι θες τα διπλα κ βαλε λεφτα + τονα απαραιτητο ελεγχο που θα κανεις εσυ στο συνεργειο σου.

Γενικα αν κ ημουν ζεστος στην αρχη,στο τελος απογοητευτηκα μιας κ το μηχανακι υπερτερει σε ολα πλην του τομεα της διασκεδασης στο χωμα!!! :u-:

ελπιζω να βοηθησα ;)
Αριστοτελης Ωνασης: ''Οι Ανδρες φτιαχνουν την μοιρα τους''
Άβαταρ μέλους
Ted23

Επιστροφή στο QUAD-ATV

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης