Ρε παιδια λιγο οικτο...

Γενικά και ευγενικά

Ρε παιδια λιγο οικτο...

Δημοσίευσηαπό adonisworkshop » Τρί Φεβ 10, 2009 8:52 pm

Γεια ...Ειμαι ο Αδωνις με το ασπρο-πορτοκαλι Vitara που καναμε την ωραια βολτα στην Οιτη.
Οπως και σε καθε παρεα μικρων η μεγαλων παιδιων, ετσι και στη δικη μας, του Σαββατοκυριακου, οπου ολοι ηταν αψογοι και γελαστοι,υπηρχε ο γνωστος ...ακας. Στην προκειμενη περιπτωση ηταν ο οδηγος του κοκκινου Lada που ειχε και αυτοκολλητα συνεργειου...Καταλαβατε η να σας στειλω φωτο του;
Ο τυπος εκανε το γυρο της λιμνης(σπουδαιο κατορθωμα!!!),λιωνωντας χιλιαδες δρακακια με το ρωσικο ....ρδελο του. Σιγουρα δεν το σκεφτηκε και την εκανε τη ...ακια πανω στον ενθουσιασμο του. Επειδη δεν εχω ορεξη να συνεχισω τα διαφορα μπλα-μπλα σας παρακαλω να του κανετε καμια συσταση για το μελλον.
Ευχαριστω
Αδωνις-Ιασωνας.

Αφηστε τη φυση παρθενα...Ειναι το μονο θηλυκο που το εχει αναγκη...
adonisworkshop

Re: Ρε παιδια λιγο οικτο...

Δημοσίευσηαπό maria » Τρί Φεβ 10, 2009 9:16 pm

Αδωνις καλώς ηρθες !!! :blob: :blob:
Αν και δεν το ειδα αυτο που περιγραφεις,οπως ειπες και μόνος σου ....προφανως δεν ηξερε οτι θα δημιουργησει προβλημα κανοντας κατι τέτοιο.Προς Θεου, αν υπαρχει κάποιος που θα ήθελε να κανει κακο.
Το καλυτερο λοιπόν θα ηταν να αφησουμε τα αυτοκινητα μακρυα και να κατεβουμε με τα πόδια,ισως ειναι κατι που δεν το σκεφτηκαμε.
Βεβαια αυτο δεν αλλαζει την κατασταση τωρα ,αλλα θα το εχουμε όλοι υπόψιν μας για την επόμενη φορα. :roll:
Ελπιζω να τα πουμε και πάλι και σε καποια αλλη εκδρομη.
Οσο για το vitara σου....τεζα το εργαλειο,μια κουκλα!!!!
:u-: :u-: :u-:
Άβαταρ μέλους
maria

Δημοσίευσηαπό pajerinho » Τρί Φεβ 10, 2009 9:35 pm

Adonis καλωσήρθες στο forum.
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου για την προσοχή και την ευαισθησία που πρέπει να δίνουμε στη φύση.
Το κίνητρό μας είναι να την επισκεπτούμε και να την απολαύσουμε σε όλο της το μεγαλείο.
Η υποχρέωσή μας είναι να την αφήσουμε όπως ακριβώς την βρήκαμε και γιατί όχι να καθαρίσουμε αν βρούμε σκουπίδια ή τίποτα παρατημένες κορδέλες από αγώνες :evil:
Για το συγκεκριμένο που αναφέρεις, ο Νίκος δεν γνώριζε ότι η λίμνη είναι βιότοπος. Τον ενημέρωσα εγώ, αλλά δυστυχώς καθυστερημένα.
Απ' ότι είδα ωστόσο τα δρακάκια δεν πρέπει να βγαίνουν εκτός νερού, οπότε θέλω να πιστεύω ότι δεν πατήθηκε ούτε ένα.
Σε κάθε περίπτωση κάνεις πολύ καλά και το επισημαίνεις γιατί χρειάζεται περισσότερη έμπρακτη αγάπη προς τη φύση απ' όλους μας.

Διονύσης με το μπλε Pinin
Where the streets have no name....
Άβαταρ μέλους
pajerinho

Δημοσίευσηαπό gmak » Τρί Φεβ 10, 2009 9:45 pm

συμφωνω πληρως με τα λεγομενα της μαριας και του πατζερινου...και βεβαιως αν ο νικος το ηξερε δεν θα το εκανε...αυτο εννοητε..

απο την αλλη αγαπητε Αδωνι, και επειδη ακριβως ο νικος δεν το ηξερε, θεωρω αδικο τους χαρακτηρισμους σου προς αυτον.Αλλο το ενα θεμα οπου εχεις τα χιλια δικια σου και αλλο να στολιζεις καποιον με κοσμητικα επιθετα για μια πραξη που την εκανε εν αγνοια του. ;)
Άβαταρ μέλους
gmak

Δημοσίευσηαπό manos » Τρί Φεβ 10, 2009 10:00 pm

Συμφωνω κ εγω πληρωσ με τον φιλτατο Gmak. Σωστα οσα λες για την φυση και τα δρακακια,αλλα τοσοι χαρακτηρισμοι απρεποις δεν χρειαζοντουσαν,μπορουσες να το πεισ πιο ευγενικα αφου ηταν κ εν αγνοια του νικου οτι εκανε.
''Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΕΙΣ ΕΝΑΝ ΠΕΙΡΑΣΜΟ, ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΥΠΟΚΥΨΕΙΣ Σ' ΑΥΤΟΝ...!!!''
Άβαταρ μέλους
manos

Δημοσίευσηαπό nikos33 » Τρί Φεβ 10, 2009 10:12 pm

ΑΝ ΕΙΜΑΙ Μ@@@@AΣ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΜΠ@@@ΛΟ ΟΠΟΤΕ ΘΕΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΤΟ ΑΠΟΔΕΙΞΩ ΑΓΑΠΗΤΕ ΚΥΡΙΕ!!!!!!!!!ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΙ ΕΥΓΕΝΙΚΟΣ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ.ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΟΨΗ ΤΟΥ Μ@@@@Α ΘΑ ΤΗΝ ΔΕΙΣ ΣΤΟ ΠΜ ΠΟΥ ΘΑ ΛΑΒΕΙΣ...........
κλεφτες, απατεωνες, που φτιαχνεται τα αμαξια σας με ξενα λεφτα
nikos33

Δημοσίευσηαπό adonisworkshop » Τετ Φεβ 11, 2009 12:21 am

Ολοι λετε πως δεν το "ηξερε",εκτος απο τον ιδιο...
Επειδη δεν εχω διαθεση να το συνεχισω ας το σταματησουμε εδω και ας με συγχωρεσει ο φιλος σας, (αν θελει), για τους χαρακτηρισμους.
adonisworkshop

Δημοσίευσηαπό vagelis » Τετ Φεβ 11, 2009 9:26 am

Επειδη εγω κουβαλησα αυτον τον ανθρωπο μαζι μου αισθανομαι την υποχρεωση να ζητησω συγνωμη απο τον Νικο καθως και απο την υπολοιπη παρεα και θα εξηγησω γιατι.
Αυτο που εκανε ο Αδωνις ειναι καρμπον καποιου αλλου γεγονοτος.
Στις 30/11 ειχαμε μια μαζωξη στην λιμνη Καλλιδρομου οι ιδιοκτητες και φιλοι λαντ ροβερ,ολα καλα και ωραια εως εδω,μετα 2 μερες μπαινει στο off-road .gr και γραφει οτι καποιο λευκο ντισκαβερυ ειχε λεει στο πορτ μπαγκαζ ενα κομενο ελατακι και φυσικα κοσμουσε με επιθετα και εκεινον,σε ερωτηση μου γιατι δεν το ειπε εκεινη την στιγμη μου τα μασαγε,δεν εγινε κατι γιατι σ'εκεινο το φορουμ μπαινουν παρα πολοι και αγνωστοι μεταξυ τους και πιθανον ο ιδιοκτητης του λευκου ντισκο να μηνμπαινει καθολου.
Καρμπον τωρα η επιθεση στον Νικο ο οποιος μπηκε λιγο ποιο μεσα αλα στην ουσια δεν εκανε ζημια γιατι οι τριτωνες δεν ζουν στην οχθη αλα μεσα στο νερο.Δεν ειπε τιποτα εκεινη την στιγμη ,δεν ειπετιποτα στην ταβερνα δεν ειπε τιποτα στην 4ωρη επιστροφη αλα δεν μου ειπε και τιποτα στην χθεσινομεσημεριανη συναντηση μας στο μαγαζι του που πηγα να παρω κατι φωτογραφιες που ειχε τραβηξει,οτι εγινε το εμαθα απο τον Νικο που με πηρε τηλεφωνο.
Προσωπικα πιστευω οτι προκειται περι ατομου αρωστου που φθωνει την ηρεμια και συντροφικοτητα μιας παρεας και προσπαθει να την διαλυσει γιαυτο και στις δυο περιπτωσεις οτι ειπε το ειπε κατοπιν εορτης για να το παρουσιασει οπως αυτος θελει και να βαλεις τους υπολοιπους σε διλημα για καποιον (στην προκειμενη περιπτωση για τον Νικο) κατοπιν αυτου εγω τον εσβησα μεχρι και απο την μνημη του τηλεφωνου μου και δεν προκειται να ξαναασχοληθω μαζι του.
Νεκροι ολου του κοσμου ενωθειται.
Λαζαρε προδοτη θα πεθανεις.
vagelis

Δημοσίευσηαπό TAKISP » Τετ Φεβ 11, 2009 11:01 am

adonisworkshop έγραψε:Ολοι λετε πως δεν το "ηξερε",εκτος απο τον ιδιο...
Επειδη δεν εχω διαθεση να το συνεχισω ας το σταματησουμε εδω και ας με συγχωρεσει ο φιλος σας, (αν θελει), για τους χαρακτηρισμους.

ευτηχως φιλε μου που τα εγραψες. ευτηχως γιατι υπαρχουν μερικοι που δεν καταλαβαινουν!!!.
εκ μερους της πανιδας της λιμνης, ευχαριστουμε.

ευτηχως που τα ειπες γιατι μου το εκανε και μενα χθες ο ιδιος που ονομασες. (με το κοκκινο lada).
ΦΑΝΤΑΣΟΥ!!!!!!!!!!

σαν φιλοζωος και εγω εχω μια κ@τσ@ριδα κατοικιδιο.
την ειχα εφησει ελευθερη να παιξει με τις φιλες της στην αυλη.
ως συνηθως ο κυριος με το lada απροσεκτος και αφελεστατος, εκανε οπισθεν και την σκοτωσε.

ειναι κριμα αλλα ετσι εχουν τα πραγματα.
ευτηχως φιλε μου που το εγραψες και εδωσες στον κοσμο να καταλαβει για τι ατομο προκειτε.

ευχαριστουμε ολοι μας!!!!!!!!

:bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow:
ΟΥΔΕΙΣ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΕΣΤΕΡΟΣ ΕΧΘΡΟΣ ΕΚ ΤΟΥ ΕΥΕΡΓΕΤΗΘΕΝΤΟΣ ΑΧΑΡΙΣΤΟΥ
Άβαταρ μέλους
TAKISP

Δημοσίευσηαπό DIMITRISS32 » Τετ Φεβ 11, 2009 11:26 am

ρε παιδια λιγο οικτο.....για σου ρε αδωνι....ουνα φατσα ουνα ρατσα εισαι :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

[size=200]ΕΙΣΑΙ ΤΥΧΑΙΡΟΣ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙΣ ΜΑΚΡΙΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΜΠΟΥ....ΛΟ ΕΙΘΕΛΕ ΩΡΑ ΝΑ ΑΝΕΒΕΙ ΑΘΗΝΑ!!!!!!!!!![/size]

βγαζω το καπελο στον κυριο βαγγελη γιατι ειναι κυριος και ξερει να βαζη τα πραγματα στη θεση τους αλλα και να τα λεει με το ονοματους :bow: :bow: :bow: :bow:

ΚΥΡΙΕ ΒΑΓΓΕΛΗ ΑΝΑΜΕΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΚΔΡΟΜΗ !!!!!!!!!!!!!! :clap2: :clap2: :clap2: :clap2: :clap2:
ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ ΦΘΟΝΟ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΚΡΥΒΕΙ ΦΙΔΙΑ ΣΤΟΝ ΚΟΡΦΟ ΤΟΥ...Η διαφορά μεταξύ ιδιοφυίας και βλακείας είναι ότι η ιδιοφυία εχει όρια..
Άβαταρ μέλους
DIMITRISS32

Επόμενο

Επιστροφή στο ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες