ΔΙΠΛΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ

Γενικά και ευγενικά

ΔΙΠΛΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ

Δημοσίευσηαπό Navaxo » Δευτ Σεπ 14, 2009 12:22 am

Αγαπητοί φίλοι γεια σας.

Με αφορμή ένα μήνυμα (πμ)που έλαβα πριν από λίγες ημέρες, αλλά και μια δια ζώσης σημερινή ενημέρωση που είχα από ένα μέλος της παρέας (Skarta 100),καλούμαι να αποφασίσω σε κάτι, και συγκεκριμένα:
Μου ανεφέρθη ‘’ ότι επειδή δυο καρπούζια δεν χωράνε στην ίδια μασχάλη ‘’θα πρέπει να αποφασίσω σε ποια από τις δυο παρέες της τετρακίνησης της πόλης μας (Skarta 100 ή 4x4 fun) θα αποτελώ μέλος.
Πιστεύω να θυμάστε ότι είχα δηλώσει και στις δύο παρέες ότι επιθυμώ να συμμετέχω και στις δύο ομάδες και μάλιστα είχα την τοποθέτηση και από τις δύο,ότι με αποδέχονται και δεν υπάρχει πρόβλημα για την κοινή μου συμμετοχή.
Μέχρι τώρα είχα συμμετοχή σε εκδρομές και συναντήσεις και των δύο ,χωρίς να έχω τοποθετηθεί σε καμία διένεξη υπέρ ή κατά κανενός. Απεναντίας προσπάθησα να φέρω σε επαφή και τα δύο μέρη μέχρι που κατάλαβα ότι στην παρούσα φάση αυτό είναι πολύ δύσκολο.

Επειδή κανένας από τους ατυχείς χαρακτηρισμούς που χρησιμοποιήθηκαν και από τις δύο παρέες ,κρίνω πως δεν με αφορά (αφού δεν συμμετείχα στην όλη αυτή δημιουργηθείσα κατάσταση) εξακολουθώ να θεωρώ τον εαυτό μου μέλος και των δύο ομάδων (έτσι άλλωστε με είχαν διαβεβαιώσει).

Επειδή δεν έχω θέση υποψηφιότητα ούτε και έχω τέτοια πρόθεση σε κανένα από τα δύο συμβούλια, και με δεδομένο ότι προσέχω να μην συμμετέχω σε συζητήσεις που αφορούν διαδικαστικά θέματα καμιάς εκ των δύο ομάδων (για ευνόητους λόγους),δεν μπόρεσα να καταλάβω το νόημα αυτής της επισήμανσης που μου έγινε σήμερα. Εγώ αποφάσισα να συμμετέχω και στις δύο συντροφιές επειδή δεν με χωρίζει τίποτα με κανέναν. Απεναντίας με ενώνει η αγάπη μου για το βουνό. Μάλιστα η μέχρι τώρα διπλή επαφή μου μου έδωσε την ευκαιρία να γνωριστώ με πολύ αξιόλογα άτομα και από τις δύο παρέες.

Παρόλο αυτά, αν η τοποθέτηση αυτή ‘’ ότι επειδή δυο καρπούζια δεν χωράνε στην ίδια μασχάλη ‘’αποτελεί επίσημη θέση του ΔΣ τόσο των Skarta 100 όσο και των 4χ4 fun, παρακαλώ πολύ να μου ανακοινωθεί προκείμενου να απαντήσω-τοποθετηθώ. Ανεξάρτητα από το αν θα μου είναι ευχάριστη ή όχι η λήψη μια τέτοιας απόφασης, είμαι υποχρεωμένος να σεβαστώ την απόφαση του ΔΣ.

Αν όμως είναι προσωπική άποψη του συγκεκριμένου φίλου θα την θεωρήσω απλά σαν μια ατυχή τοποθέτηση.

Σημείωση: Αλήθεια αν ο Κούγιας που στο παρελθόν έχει έλθει σε κόντρα με την ΑΕΚ ,μάθει ότι είμαι AEKτζής, θα μου απαγορεύσει να πηγαίνω στο γήπεδο της Παναχαϊκής?

Φιλικά
Λουκάς (Mountainman -Navaxo).
Γιατί ενω πάντα κοιτάζουμε...σπάνια βλέπουμε?
Navaxo

Re: ΔΙΠΛΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ

Δημοσίευσηαπό pajerinho » Δευτ Σεπ 14, 2009 12:37 am

Δεν τίθεται κανένα θέμα επιλογής και δεν υπάρχει περίπτωση κάποιος απ' το fun να σε βάλει σε ανάλογο δίλημμα.
Συνέχισε να κάνεις το κέφι σου (αυτό κάνουμε όλοι) και αν αυτό σημαίνει ότι θα πηγαίνεις εκδρομές και με τις δύο παρέες, τότε κανένα πρόβλημα (για εμάς τουλάχιστον). Και εγώ το ίδιο θα έκανα στη θέση σου.
Αν βέβαια σε βάζει κάποιος (κάποιοι) απ' την άλλη παρέα σε τέτοια πιεστικά-αντιδημοκρατικά διλλήματα, τότε τί να πω? Πράξε ότι θεωρείς εσύ πιο σωστό....
Α, και κάτι ακόμα! Να συνεχίσεις βέβαια να πηγαίνεις στην Παναχαϊκή, έχει ανάγκη η ομάδα :u-: :D :D :D
Where the streets have no name....
Άβαταρ μέλους
pajerinho

Δημοσίευσηαπό gmak » Δευτ Σεπ 14, 2009 12:40 am

Παρόλο αυτά, αν η τοποθέτηση αυτή ‘’ ότι επειδή δυο καρπούζια δεν χωράνε στην ίδια μασχάλη ‘’αποτελεί επίσημη θέση του ΔΣ τόσο των Skarta 100 όσο και των 4χ4 fun, παρακαλώ πολύ να μου ανακοινωθεί προκείμενου να απαντήσω-τοποθετηθώ. Ανεξάρτητα από το αν θα μου είναι ευχάριστη ή όχι η λήψη μια τέτοιας απόφασης, είμαι υποχρεωμένος να σεβαστώ την απόφαση του ΔΣ.

δεν θα σχολιασω την θεση της λεσχης.....αν και με καποια ατομα που μιλαω απο την λεσχη ποτε δεν θα εβαζαν τετοιο δίλλημα, κυρίως λογω παιδείας και νοοτροπίας

δεν θυμαμαι το 4χ4fun να σου εβαλε τετοιο δίλλημα ποτε, διοτι απλουστατα δεν υφισταται.

ουτε ειμαστε καμμια αιρεση που να απαιτούμε την "αφοσιωση" και την στρατικολογηση-στρατικοποιηση .

δεν εχουμε Δ Σ και γενικως δημιουργηθηκαμε για τα ανωτερο που ανεφερες

οτι θελεις κανε..για μας εισαι παντα ευπροσδεκτος με ή χωρις καρπουζια και πεπονια!

απλα να στο ξαναεπισημανω οτι ουδεποτε σου θεσαμε τετοιο διλημμα!΅

υγ :
Με αφορμή ένα μήνυμα (πμ)που έλαβα

ρε κατι μου θυμιζει, κατι μου θυμιζει :roll: :roll: :roll: :roll:
Άβαταρ μέλους
gmak

Δημοσίευσηαπό grek » Δευτ Σεπ 14, 2009 9:16 am

Αγαπητε Λουκα μην θορυβεισαι !!!!!
Εσυ θα πρατεις οτι πιστευεις σωστο για σενα !!!!!!!!
Θα ηταν ακομψο ομως να μας προσαπτεις οτι σου βαζουμε διλληματα κλπ
Εδω αποκλειεται να σου εβαλε κανεις οποιονδηποτε περιορισμο και εισαι
ευπροσδεκτος και καλοδεχουμενος για τα παντα!
Εδω λοιπον αγαπητε μιλανε ολοι ως ενας και πρεπει να το εχεις διαπιστωσει!!!!
Εκει μιλα ΕΝΑΣ ως ολοι και αποκλειεται(κατα εμενα παντα) να εκφραζει ολους.

Και αν το μηνυμα το ελαβες απο τον...admin (γιατι σε τετοια δεν μπαινει ποτε μπροστα)
μην δινεις σημασια.(προσπαθει να σε τσντισει να φυγεις μονος σου,εχω πολλα τετοια στο αρχειο μου)

Παντως μπραβο σου που δεν εκανες πισω και εθιξες το προβλημα σου.Παλι μπραβο.
Το λάδι κι η αλήθεια πάντα βγαίνουν από πάνω.
grek

Δημοσίευσηαπό grek » Δευτ Σεπ 14, 2009 9:21 am

Α... που εισαι και ξεχασα να σου πω οτι ο νεοτερος χαρακτηρισμος
εκτος του: δυο καρπουζια δεν χωρουν στην ιδια μασχαλη ειναι το
φοβερο και τρομερο:δεν μπορεις να πατας με το ενα ποδι εδω και
με το αλλο εκει.(προφανως θα πρεπει να εισαι κουτσος)
Το λάδι κι η αλήθεια πάντα βγαίνουν από πάνω.
grek

Δημοσίευσηαπό TAKISP » Δευτ Σεπ 14, 2009 10:27 am

δεν θα πω πολλα.
με εχουν καλυψει πληρως και συμφωνω με τα προηγουμενα!!!!.

ενα πραγμα μονο θελω να συμπληρωσω.

δικοι σου ειναι οι ωμοι και θα βαλεις οσα καρπουζια θες.
δεν ειναι σε θεση και δεν εχει το δικαιωμα ΚΑΜΜΙΑ παρεα να σου πει που θα πας και τι θα κανεις.

θελω να γραψω πολλα ακομα αλλα νομιζω πως αυτα που εχεις διαβασει ειναι ηδη πολλα!!!!!.
ΟΥΔΕΙΣ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΕΣΤΕΡΟΣ ΕΧΘΡΟΣ ΕΚ ΤΟΥ ΕΥΕΡΓΕΤΗΘΕΝΤΟΣ ΑΧΑΡΙΣΤΟΥ
Άβαταρ μέλους
TAKISP

Δημοσίευσηαπό mythos » Δευτ Σεπ 14, 2009 2:11 pm

ΦΙΛΕ ΛΟΥΚΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ.
ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΚΟΝΤΡΑ ΟΧΙ ΠΑΡΕΩΝ ΟΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ.
ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΥΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΕΙ ΝΑ ΜΙΛΑΣ Η ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΟΥ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΑΡΕΑ.
ΑΚΟΜΑ ΜΟΥ ΦΕΝΑΙΤΕ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΣ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΗΟΨΗΦΙΑ ΤΟΥ ΣΚΑΡΤΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΕΝΑΝ Η ΔΥΟ ΑΤΟΜΑ ΤΟ ΠΟΛΥ.
ΥΑΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΑΞΙΟΛΟΓΑ ΑΤΟΜΑ ΚΑΙ ΣΥΓΟΥΡΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΟΥ ΔΥΣΤΥΧΟΣ ΕΧΟΥΝ ΗΓΕΤΙΚΗ ΘΕΣΗ.
ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΠΛΕΥΡΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΕΘΕΙ ΠΟΤΕ ΤΕΤΟΙΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΤΕΘΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΓΩ ΚΑΙ ΠΟΛΟΙ ΑΛΛΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΕΝΗΜΕΡΩΤΟΙ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΕΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΛΑΒΟΥΜΕ ΤΑ ΜΕΤΡΑ ΜΑΣ.
ΤΩΡΑ Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ.
Δεν μπορείς να βάλεις πέντε λύκους και ένα πρόβατο να ψηφίσουν τι θα φάνε για δείπνο.
Larry Flynt, 1942
Μερικές φορές «πλειοψηφία» σημαίνει ότι όλοι οι ηλίθιοι είναι από την ίδια πλευρά.
Michael W. Smith
Άβαταρ μέλους
mythos

Δημοσίευσηαπό Alexandros » Δευτ Σεπ 14, 2009 3:07 pm

navaxo εγραψε:

(Παρόλο αυτά, αν η τοποθέτηση αυτή ‘’ ότι επειδή δυο καρπούζια δεν χωράνε στην ίδια μασχάλη ‘’αποτελεί επίσημη θέση του ΔΣ τόσο των Skarta 100 όσο και των 4χ4 fun, παρακαλώ πολύ να μου ανακοινωθεί προκείμενου να απαντήσω-τοποθετηθώ. Ανεξάρτητα από το αν θα μου είναι ευχάριστη ή όχι η λήψη μια τέτοιας απόφασης, είμαι υποχρεωμένος να σεβαστώ την απόφαση του ΔΣ.)

απο οτι καταλαβαινω φιλε navaxo απο αυτα που γραφεις παραπανω υπαρχουν και στης 2 παρεες ανθρωποι που σου ειπαν περι καρπουζιων... :lol: απλα οσο μας αφορα σαν 4χ4fun θα ηθελα να μαθω σε παρακαλω ποιος απο εμας σου το ειπε η αφησε ακομα και να ενοηθει...??? ;) ετσι ωστε να γινει ξεκαθαρο απο ολους μας οτι κατι τετοιο δεν μας αφορα σαν παρεα διοτι εμεις αυτο ειμαστε και τιποτα παραπανω :P τουλαχιστον μεχρι αυτη τη στιγμη που μιλαμε. ;)
Άβαταρ μέλους
Alexandros

Δημοσίευσηαπό vagelis » Δευτ Σεπ 14, 2009 4:25 pm

Απ'οσο ξερω στο φαν δεν υπαρχει ΔΣ μονο προεδρος (ισοβιος).
Νεκροι ολου του κοσμου ενωθειται.
Λαζαρε προδοτη θα πεθανεις.
vagelis

Δημοσίευσηαπό Navaxo » Δευτ Σεπ 14, 2009 5:12 pm

Navaxo έγραψε:Αγαπητοί φίλοι γεια σας.

Με αφορμή ένα μήνυμα (πμ)που έλαβα πριν από λίγες ημέρες, αλλά και μια δια ζώσης σημερινή ενημέρωση που είχα από ένα μέλος της παρέας (Skarta 100),καλούμαι να αποφασίσω σε κάτι, και συγκεκριμένα:
Μου ανεφέρθη ‘’ ότι επειδή δυο καρπούζια δεν χωράνε στην ίδια μασχάλη ‘’θα πρέπει να αποφασίσω σε ποια από τις δυο παρέες της τετρακίνησης της πόλης μας (Skarta 100 ή 4x4 fun) θα αποτελώ μέλος.
Πιστεύω να θυμάστε ότι είχα δηλώσει και στις δύο παρέες ότι επιθυμώ να συμμετέχω και στις δύο ομάδες και μάλιστα είχα την τοποθέτηση και από τις δύο,ότι με αποδέχονται και δεν υπάρχει πρόβλημα για την κοινή μου συμμετοχή.
Μέχρι τώρα είχα συμμετοχή σε εκδρομές και συναντήσεις και των δύο ,χωρίς να έχω τοποθετηθεί σε καμία διένεξη υπέρ ή κατά κανενός. Απεναντίας προσπάθησα να φέρω σε επαφή και τα δύο μέρη μέχρι που κατάλαβα ότι στην παρούσα φάση αυτό είναι πολύ δύσκολο.

Επειδή κανένας από τους ατυχείς χαρακτηρισμούς που χρησιμοποιήθηκαν και από τις δύο παρέες ,κρίνω πως δεν με αφορά (αφού δεν συμμετείχα στην όλη αυτή δημιουργηθείσα κατάσταση) εξακολουθώ να θεωρώ τον εαυτό μου μέλος και των δύο ομάδων (έτσι άλλωστε με είχαν διαβεβαιώσει).

Επειδή δεν έχω θέση υποψηφιότητα ούτε και έχω τέτοια πρόθεση σε κανένα από τα δύο συμβούλια, και με δεδομένο ότι προσέχω να μην συμμετέχω σε συζητήσεις που αφορούν διαδικαστικά θέματα καμιάς εκ των δύο ομάδων (για ευνόητους λόγους),δεν μπόρεσα να καταλάβω το νόημα αυτής της επισήμανσης που μου έγινε σήμερα. Εγώ αποφάσισα να συμμετέχω και στις δύο συντροφιές επειδή δεν με χωρίζει τίποτα με κανέναν. Απεναντίας με ενώνει η αγάπη μου για το βουνό. Μάλιστα η μέχρι τώρα διπλή επαφή μου μου έδωσε την ευκαιρία να γνωριστώ με πολύ αξιόλογα άτομα και από τις δύο παρέες.

Αν όμως είναι προσωπική άποψη του συγκεκριμένου φίλου θα την θεωρήσω απλά σαν μια ατυχή τοποθέτηση.

Σημείωση: Αλήθεια αν ο Κούγιας που στο παρελθόν έχει έλθει σε κόντρα με την ΑΕΚ ,μάθει ότι είμαι AEKτζής, θα μου απαγορεύσει να πηγαίνω στο γήπεδο της Παναχαϊκής?

Φιλικά
Λουκάς (Mountainman -Navaxo).

Αγαπητοί φίλοι γεια σας.

Επειδή το όλο θέμα προήλθε κατά κύριο λόγο από δική μου παρανόηση παρακαλούσα να σταματήσει εδώ.
Από μια εσφαλμένη αντίληψη δική μου για κάποια θέματα δημιούργησα μέγα θέμα.
Έπειτα και από την συνάντηση που είχα με τους φίλους της Λέσχης, έγινε σαφής και από τις δύο πλευρές η όλη μου στάση, αφού δόθηκαν οι απαραίτητες και αναγκαίες διευκρινήσεις.

Το γεγονός οτι ανακοίνωσα και στα δύο Forum το συγκεκριμένο θέμα το έκανα επειδή πίστεψα ότι ίσως να έχει δημιουργηθεί και στις δύο συντροφιές πρόβλημα με την διπλή μου παρουσία.

Για άλλη μια φορά νοιώθω την ανάγκη να αναφέρω ότι για μένα δεν υφίσταται καν θέμα, και συγνώμη για την όποια αναστάτωση.
Αυτό που μετράει είναι να είμαστε όλοι μονιασμένοι και αγαπημένοι, έστω και από μακριά.

Σημείωση: Φίλε Σταύρο για άλλη μια φορά μίλησες σωστά: OXI ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ.
Γιατί ενω πάντα κοιτάζουμε...σπάνια βλέπουμε?
Navaxo

Επόμενο

Επιστροφή στο ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες