VW Touareg 3.2 v6 (το καινούργιο τουτού)

Περιγράψτε το αυτοκίνητο σας, καθώς και τις βελτιώσεις που έχετε κάνει.

Re: VW Touareg 3.2 v6 (το καινούργιο τουτού)

Δημοσίευσηαπό pajerinho » Δευτ Μάιος 13, 2013 6:17 pm

gmak έγραψε:nokia 6310i :lol: :lol: :lol: :lol:

εσυ βρε Διονύση σε αυτό το εργαλείο θα έπρεπε να είχες το iphone 8 :lol: :lol: :lol: :lol:

Είπαμε ν' αρχίσω τις gmakοβόλτες αλλά όχι και να γίνω βεζίρης στη θέση του βεζίρη!! :lol: :lol: :lol:
Τα hi-tech κόλπα είναι καθαρά δικά σου προνόμια! :mrgreen: :mrgreen:
Κ TV που είπα κάποια στιγμή μήπως βάλω τελικά το μετάνιωσα, μη γίνω και gmak.....!! :lol: :lol: :lol:
Where the streets have no name....
Άβαταρ μέλους
pajerinho

Δημοσίευσηαπό Tzivitzonis » Πέμ Μάιος 16, 2013 9:21 am

Tzivitzonis έγραψε:Σου στέλνω λεπτομέρειες επικοινωνίας με π.μ. αύριο ;)

Δεν πιστεύω να είχες δώσει έμφαση στο "αύριο"....... Θεωρητικό ήταν! :mrgreen:

Έχεις π.μ. λοιπόν.... :idea: :arrow: :arrow:
Grand Vitara 1.6 3D (2002) --- GFi LPG equipped
Η ζωή είναι ένα ταξίδι, όπου σημασία δεν έχει ο προορισμός, αλλά η διαδρομή προς αυτόν!!
Άβαταρ μέλους
Tzivitzonis

Δημοσίευσηαπό pajerinho » Πέμ Μάιος 16, 2013 10:19 am

Tzivitzonis έγραψε:
Tzivitzonis έγραψε:Σου στέλνω λεπτομέρειες επικοινωνίας με π.μ. αύριο ;)

Δεν πιστεύω να είχες δώσει έμφαση στο "αύριο"....... Θεωρητικό ήταν! :mrgreen:

Έχεις π.μ. λοιπόν.... :idea: :arrow: :arrow:

Τί σήμερα, τί αύριο, τι τώρα..... (λέει το άσμα) :)
Το έλαβα, thanks a lot :u-:
Άβαταρ μέλους
pajerinho

Δημοσίευσηαπό pajerinho » Πέμ Μάιος 16, 2013 10:48 am

btw, ένα απ' τα θέματα που με απασχολεί σε σχέση με την εγκατάσταση υγραερίου είναι αν θα βάλω μεγάλη δεξαμενή στον χώρο του πορτμπαγκάζ ή μικρή στον χώρο της ρεζέρβας. Χώρος υπάρχει μπόλικος στο πορτμπαγκάζ αλλά σίγουρα είναι πολύ πιο ωραίο να μην φαίνεται η δεξαμενή, συν του ότι χάνεις (εν μέρει) την δυνατότητα να βάζεις ογκώδη πράγματα ρίχνοντας το πίσω κάθισμα με την 1η επιλογή.
Δεν ξέρω ακόμα πόσο είναι το μέγιστο που μπορεί να πάρει κάτω απ' το πορτμπαγκάζ αλλά για καμια 40άρα-45άρα λτ. το κόβω. Δηλαδή με ωφέλιμο γύρω στο 80% της μέγιστης χωρητικότητας θα μου δίνει αυτονομία γύρω στα 200-250χλμ σε ταξίδι. Ακούγεται λίγο αλλά απ' την άλλη πλέον βρίσκεις πρατήρια με υγραέριο σχεδόν παντού (τουλάχιστον στους κύριους οδικούς άξονες). Στο μεταξύ δεν με πειράζει ιδιαίτερα να το γυρνάω και στην βενζίνη κάπου κάπου. Ποια είναι η άποψή σας?

PS1. Έλεγξα και το trip computer για την μέτρηση της κατανάλωσης και είναι ακριβής (έγραφε 13,1λτ/100χλμ και η πραγματική ήταν 13,2)
PS2. Δεν έχετε παράπονο, σας κάνω συχνά update. Μπορεί να μην έχω να γράψω για off-road βελτιώσεις αλλά κάτι γράφω τουλάχιστον.... :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
pajerinho

Δημοσίευσηαπό Alexandros » Πέμ Μάιος 16, 2013 10:19 pm

Παντως εμενα δεν μου αρεσει η λυση να την βαλεις στον χωρο αποσκευων νομιζω οτι και αυτη που μπαινει στο χωρο της ρεζερβας ειναι σε λιτρα το ιδιο....αλλα δεν ειμαι σιγουρος....οσα αμαξια εχω δει με δεξαμενη στο χωρο αποσκευων ειναι σαν να μην εχουν πορτμπαγκαζ εγω δεν θα την προτιμούσα...
που ξερεις μπορει και να αυξηθειτε σαν οικογενεια συντομα και ο χωρος μετα θα χρειαζετε για καροτσακια..κτλ.... ;) :heart: :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
Alexandros

Δημοσίευσηαπό pajerinho » Πέμ Μάιος 16, 2013 10:43 pm

Alexandros έγραψε:Παντως εμενα δεν μου αρεσει η λυση να την βαλεις στον χωρο αποσκευων νομιζω οτι και αυτη που μπαινει στο χωρο της ρεζερβας ειναι σε λιτρα το ιδιο....αλλα δεν ειμαι σιγουρος....οσα αμαξια εχω δει με δεξαμενη στο χωρο αποσκευων ειναι σαν να μην εχουν πορτμπαγκαζ εγω δεν θα την προτιμούσα...
που ξερεις μπορει και να αυξηθειτε σαν οικογενεια συντομα και ο χωρος μετα θα χρειαζετε για καροτσακια..κτλ.... ;) :heart: :lol: :lol: :lol: :lol:

Σε άλλα αμάξια μπορεί να είναι παρόμοια η χωρητικότητα στις 2 δεξαμενές, στο Touareg όχι. Στην ρεζέρβα χωράει 40-45 λίτρα το πολύ ενώ στον χώρο αποσκευών βάζουν 80αρα ή ακόμα και 100αρα! Γενικά μένει πολύς χώρος για τις αποσκευές αλλά και εγώ συμφωνώ ότι είναι πιο ωραία όταν είναι κρυμμένη από κάτω. Μπαίνουν και τα καροτσάκια πιο εύκολα που λέει κ ο Άλεξ...... :lol: :lol: :lol: :lol: (πω πω πάτημα που δίνω στον gmak!!) :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
pajerinho

Δημοσίευσηαπό gmak » Πέμ Μάιος 16, 2013 11:50 pm

pajerinho έγραψε:
Alexandros έγραψε:Παντως εμενα δεν μου αρεσει η λυση να την βαλεις στον χωρο αποσκευων νομιζω οτι και αυτη που μπαινει στο χωρο της ρεζερβας ειναι σε λιτρα το ιδιο....αλλα δεν ειμαι σιγουρος....οσα αμαξια εχω δει με δεξαμενη στο χωρο αποσκευων ειναι σαν να μην εχουν πορτμπαγκαζ εγω δεν θα την προτιμούσα...

Σε άλλα αμάξια μπορεί να είναι παρόμοια η χωρητικότητα στις 2 δεξαμενές, στο Touareg όχι. Στην ρεζέρβα χωράει 40-45 λίτρα το πολύ ενώ στον χώρο αποσκευών βάζουν 80αρα ή ακόμα και 100αρα! Γενικά μένει πολύς χώρος για τις αποσκευές αλλά και εγώ συμφωνώ ότι είναι πιο ωραία όταν είναι κρυμμένη από κάτω. Μπαίνουν και τα καροτσάκια πιο εύκολα που λέει κ ο Άλεξ...... :lol: :lol: :lol: :lol: (πω πω πάτημα που δίνω στον gmak!!) :lol: :lol:

Ουχαχαχαχαχα....να το δω αυτο και τι στον κόσμο :lol:
Και η αίσθηση μου ειναι οτι ωσονουπο θα το δω :heart:
Άβαταρ μέλους
gmak

Δημοσίευσηαπό pajerinho » Παρ Μάιος 17, 2013 12:00 am

gmak έγραψε:Ουχαχαχαχαχα....να το δω αυτο και τι στον κόσμο :lol:
Και η αίσθηση μου ειναι οτι ωσονουπο θα το δω :heart:

Άρχισες πάλι τα ωσονούπω....!!? :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
pajerinho

Δημοσίευσηαπό soula » Δευτ Μάιος 20, 2013 6:25 pm

Διονυσακη μας καλό ριζικό,καλόταξιδο,παντα τέτοια άντε και του χρόνου με καθίσματακι,πισω :lol: :lol: :lol: :u-: :u-: :u-:
Άβαταρ μέλους
soula

Δημοσίευσηαπό soula » Δευτ Μάιος 20, 2013 6:28 pm

soula έγραψε:Διονυσακη μας καλό ριζικό,καλόταξιδο,παντα τέτοια άντε και του χρόνου με καθίσματακι,πισω :lol: :lol: :lol: :u-: :u-: :u-:
οσωνουπω? :clap:
Άβαταρ μέλους
soula

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΜΑΣ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης